Cel: Zwiększenie świadomości kierowców w celu ograniczenia szkodowości i ryzyka wypadków.
Liczba osób: 100
Czas: 1 dzień, maj 2014
Lokalizacja: Wieluń
Produkt: SAFETY DAY
Narzędzia:

warsztat interaktywny z pokazem wybuchu poduszki powietrznej kierowcy AIRBAGsim™, symulator dachowania, symulator zderzeń, jednostronny trenażer czasu reakcji, troleje czyli nadsterowność auta w praktyce.

W ciągu 4 godzin prawie 100 osób przekonało się, jak ważne jest zajęcie prawidłowej pozycji za kierownicą i skuteczne zapięcie pasów bezpieczeństwa.

Ćwicząc na profesjonalnym trenażerze czasu reakcji każdy przekonał się, jak bardzo pisanie SMSów i rozmowa przez telefon zaburza czas reakcji kierowcy. A dłuższy czas reakcji to znacznie dłuższa droga hamowania.

Zamontowanie troleji do samochodu umożliwiło jazdę „w poślizgu”. To ćwiczenie weryfikuje umiejętności i uczy pokory – i to bez zbędnego ryzyka.

Niewiele osób potrafi nawet przy tak niewielkiej prędkości wyprowadzić samochód z poślizgu. Naszym celem jest uświadomienie, jak niewiele możemy zrobić w sytuacji kryzysowej na drodze; poznanie granicy, po przekroczeniu której wszystko zależy już wyłącznie od szczęścia.

Żadne ćwiczenia za kierownicą nie wyrobią pamięci motorycznej na tyle, żeby „cywilny kierowca” poradził sobie przy prawdziwym stresie i poślizgu. Dlatego trzeba wiedzieć, gdzie jest granica, której nie wolno przekroczyć.

Szkolenie przeprowadziliśmy w pobliżu siedziby Klienta, co umożliwiło znaczne oszczędności – bez kosztownych i czasochłonnych dojazdów.

To szkolenie było również przykładem wzorowej współpracy pomiędzy firmą ubezpieczeniową a jej Klientem.

Fundusz prewencyjny i świadomi decydenci to mariaż umożliwiający ograniczanie ryzyka i budowanie trwałych relacji z Klientem.